Edukujmy się Pomoce edukacyjne Nauka ortografii z dzieckiem

Nauka ortografii z dzieckiemWiele dzieci nie radzi sobie dobrze z zasadami ortografii. To odbija się choćby na słanych stopniach w szkole. Takiej sytuacji można jest zaradzić. W tym celu korzystać należy z różnych ciekawych ćwiczeń i gier mających pomóc dzieciom przyswoić zasady ortografii.

Zasady ortograficzne


Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że zwykłe wkuwanie zasad ortografii nic nie da. Wręcz przeciwnie, możne przynieść zupełnie inne skutki. Dziecko po prostu się zniechęci i nie będzie miało motywacji do dalszej nauki. W nauce najlepiej jest wykorzystywać ciekawe i zabawne ćwiczenia oraz gry ortograficzne https://www.eduksiegarnia.pl/ortograficzne . Warto korzystać z ćwiczeń i gier opartych na skojarzeniach. Dzieci uruchamiając swoją wyobraźnię, potrafią zapamiętać najwięcej informacji.

Propozycje ćwiczeń


Gier ortograficznych oraz ćwiczeń jest naprawdę bardzo dużo. Przykładem może być kilkukrotne przepisywanie zdań. Dzięki temu dziecko łatwo będzie zapamiętać dane zasady ortograficzne. Warto także stosować dyktanda, czyli pisanie tekstu ze słuchu. Skutecznym ćwiczeniem jest także uzupełnianie przez dziecko luk w słowach. Popularna jest także gra polegająca na szukaniu przeciwieństw. Takich gier i ćwiczeń jest dużo więcej. Wiele z nich można znaleźć w sieci na różnego rodzaju serwisach edukacyjnych. Można jej wówczas pobrać i po prostu wydrukować.

Niezależnie od tego, jakie gry ortograficzne i ćwiczenia się zastosuje, zawsze pamiętać należy o tym, aby nauka odbywała się poprzez zabawę. Dzięki temu dziecko będzie przyswajać wiedzę w sposób naturalny.