Edukujmy się Książki O twórczości Stephena Kinga

O twórczości Stephena Kinga

0 Comment 13:16


Stephen King jest pisarzem, którego nazwisko zna każdy wielbiciel horroru. Pisarz jest bardzo płodnym twórcą, który przez wiele lat swojej pracy podbił serca milionów czytelników. Dlaczego jego książki odniosły aż tak wielki sukces?

Dlaczego warto czytać książki Stephena Kinga?

Książki autora, takie jak książka Zielona Mila, warto znać choćby dlatego, że wciągają jak żadne inne. Autor perfekcyjnie operuje słowem, trzymając czytelnika w napięciu przez cały czas trwania lektury. Do ostatniej strony nie wiadomo jak potoczy się akcja, a zakończenia bywają naprawdę trudne i koszmarne. Stephen King nie boi się podejmować tematów trudnych. Książka Zielona mila na przykład Opowiada o ludziach skazanych na śmierć i ich strażnikach. Na pewno jest to temat kontrowersyjny, który nie każdemu przypadnie do gustu. Książka Stephena Kinga to arcydzieło, w którym nie ma jednoznacznych postaci i wydarzyć może się wszystko.

 Dla kogo przeznaczone są książki Stephena Kinga?

Po książki autora na pewno powinny sięgnąć osoby, które nie boją się uczucia strachu w czasie lektury. Czytelnicy, którzy uwielbiają odczuwać emocje i często utożsamiają się z bohaterami na pewno znajdą dla siebie coś w każdej powieści autora. Nie ma co ukrywać, że nie każdemu taka forma literatury przypadnie do gustu. Wiele osób utrzymuje, że Stephen King od wielu lat boleśnie balansuje na granicy kiczu. Miliony fanów na całym świecie twierdzi jednak zupełnie coś innego i dla nich Stephen King wciąż pozostaje królem grozy i horroru.