Co musisz wiedzieć o rękach?Książka Terapia ręki, jak sama nazwa wskazuje w pełni porusza temat ręki, jej wszystkich receptorów oraz mechanizmów. W bardzo przejrzysty i lekki sposób opisuje czytelnikom jak jest to ważna część ciała oraz jak powinno się o nią dbać, by funkcjonowała prawidłowo.

1. Nie tylko dla specjalistów

Książka Terapia ręki skierowana jest nie tylko do fizjoterapeutów, pracujących na co dzień z pacjentami, u których choroby lub dolegliwości sprawiły, iż posiada ona ograniczone funkcje. To również świetna publikacja dla nauczycieli i rodziców, którzy dbają o prawidłowy rozwój naszych dzieci a tym samym o ich zdolności manualne. Rodzice dzięki niej mogą nauczyć się wielu ćwiczeń i zabaw, które mogą spowodować, że ich pociechy szybciej nauczą się pisać.

2. Ręka i jej zadnia

Autor książki w doskonały sposób chce zachęcić czytelnika by poświęcił swoim rękom więcej uwagi i czasu. Jak się okazuje, wielu rzeczy można się nauczyć lub je wypracować. Dlatego nie istnieje takie pojęcie jak zdolności manualne – każdy bowiem może nauczyć się szyć lub rysować. Wystarczy wiedzieć, jak rozruszać rękę oraz jak pobudzić ja do pracy. Wszystkie te czynności przyczynią się także do wzmocnienia odczuwania dotyku. Trzymanie w rękach określonych rzeczy, sprzątanie, pisanie – może stać się czynnością, która dostarczy nam więcej wrażeń.

Podsumowując, ci, co chcąc przybliżyć się temu zagadnieniu – ta pozycja zdecydowanie to umożliwia. Wielka wiedza przedstawiona w przyjemny dla czytelnika sposób gwarantuje, iż książkę szybko się czyta.