Książki warte przeczytania przez młode pokolenieKsiążki opisujące wydarzenia wojenne są bolesne i wzruszające zarazem. Jednak te w formie dokumentu, czy reportażu uczą i pokazują nie tylko wydarzenia, ale także pozwalają spojrzeć na życie z zupełnie innej strony. Wtedy rzeczywiście zaczynamy doceniać to co mamy i nasze obecne problemy przestają mieć aż tak duże znaczenie. Bardzo ważne jest więc, aby rzeczywiście poznawać te wydarzenia i doceniać ludzi, którzy walczyli również o naszą wolność i nasze obecne życie. 

Jakie pozycję warto przeczytać?

Książka zdążyć przed Panem Bogiem opowiada o historii Żyda, który uczestniczył w powstaniu, a także możemy tam poznać życie z zupełnie innej strony i zupełnie innych, często nieludzkich warunkach. Mamy tam bowiem dokładnie opisane wszystkie aspekty tego trudnego okresu i życia, które teraz są nie do pomyślenia. Jest to jednak książka warta zapoznania się, bo historia jest napisana przez człowieka, który rzeczywiście te wydarzenia przeżył. Nic tam nie jest zmyślone, co powoduje, że przeżywamy je z bohaterem. Warto więc zapoznać się z każdą z tego typu książek, bo możemy wczuć się nie tylko w emocje, poznać życie codzienne ludzi, ale także łatwiej zapamiętać wydarzenia historyczne z okresu wojny., Jest to idealna książka dla każdego pokolenia, ale zwłaszcza dla młodzieży, która niewiele wie o okresie wojennym i nieludzkim traktowaniu. Możemy się bowiem z książki nauczyć cieszenia się drobnymi rzeczami, nawet w warunkach trudnych, a także o tym jakie piekło panowało kiedyś na ziemi, które zgotował sobie człowiek dla drugiego człowieka.

Książkę zdążyć przed Panem Bogiem znajdziesz w księgarni Literia.pl: https://literia.pl/ksiazka-zdazyc-przed-panem-bogiem-978-83-08-06554-9

O autorce Hannie Krall przeczytasz z kolei więcej na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hanna_Krall