Edukujmy się Książki Młodzież czyta coraz więcej

Młodzież czyta coraz więcej

0 Comment 07:00


Wciąż można spotkać się z opiniami, że młodzież w dobie internetu nie sięga już po książki. Nie jest to do końca prawda. Być może młodzi ludzie nie tak chętnie sięgają po szkolne lektury, ale nie oznacza to, że nie czytają w ogólne. Czytają, warto jednak wiedzieć co.

Lubiane opowieści o wampirach

Młodzież czytając książki lubi oderwać się od codziennej rzeczywistości i wejść w zupełnie inny świat. Dlatego tak dużą popularnością wśród młodych ludzi cieszą się książki, w których bohaterami są choćby wampiry. Przykładem może być saga „Zmierzch”. Ta opowieść o miłości zelektryzowała niejedną nastolatkę i nastolatka. Można powiedzieć, iż właśnie od tej sagi rozpoczęła się moda na młodzieżowe sagi literackie.

Uwielbiana fantastyka

Nie da się ukryć, że młodzi czytelnicy uwielbiają fantastykę. Tu prym wiedzie książka Hobbit: https://literia.pl/hobbit-czyli-tam-i-z-powrotem To wejście to zupełnie innego, fantastycznego świata. Dzięki Hobbitowi młodzi ludzie mogą choć na chwilę zapomnieć o codzienności. Poza tym książka tam pozwala młodym ludziom odnaleźć bohatera, z którym na pewno mogą się identyfikować.

Silne kobiety

Warto wspomnieć szczególnie o młodych czytelniczkach. Te często w książkach szukają postaci silnej dziewczyny, z którą mogłyby się identyfikować. Takiej, która dodawałaby im odwagi. Przykładem książki, w której młode czytelniczki odnajdują taką bohaterkę z pewnością są „Igrzyska Śmierci”. Nie może zatem dziwić fakt, że książka tak osiągnęła tak ogromny sukces na całym świecie. Oczywiście uwielbiana jest także przez młodych czytelników.