Książki z serii romans z szejkiem – literatura, która przyciąga czytelniczki w różnym przedziale wiekowymW literaturze zawsze pociąga nas to, że może kreować miejsca, postaci i wydarzenia, których naprawdę nie ma lub się znacznie różnią od pierwowzoru. A mimo to jest ona nadal tak wciągająca i atrakcyjna do tego stopnia, że jeszcze mocniej budzi naszą ciekawość i chce się z nią bliżej zapoznać. Tak silny magnetyzm wyzwalają również książki z serii romans z szejkiem.

Do jakiego gatunku pisarskiego należą książki z serii romans z szejkiem?

Jak nie trudno zgadnąć, książki te zaliczają się do tak zwanych harlequinów, czyli literatury niezbyt wysokich lotów. Za to cały czas trzymającej w napięciu i oczekiwaniu na to, co się wydarzy. Harlequiny są nazywane potocznie wyciskaczami łez i trzeba uczciwie przyznać, że jest w tym ziarenko prawdy. Mimo takiej obiegowej opinii, one niezmiennie cieszą się popularnością.

Komu seria książek romans z szejkiem z pewnością przypadnie do gustu?

Na pewno paniom singielkom, które, choć się otwarcie nie przyznają- marzą skrycie o wielkiej, odwzajemnionej miłości. Nie tylko one zresztą są wielbicielkami harlequinów. W książkach tych niekiedy zaczytują się także wdowy i mężatki, które po cichu liczą na jakąś odmianę uczuciową w ich życiu.

Książki z serii romans z szejkiem są też kupowane przez nastolatki, którym temat rozterek miłosnych na tym etapie życia- jest przecież bardzo bliski. Chociaż się do tego nie przyznają, one też czasem lubią sobie popłakać w samotności nad książką.