Ebooki najwygodniejsze na dojazdy do pracy lub szkołyPapierową książkę da się oczywiście schować do torebki lub plecaka. Niestety po jakimś czasie, mimo najwyższej ostrożności może się ona zniszczyć. Zabrudzić lub pogiąć. Wtedy trochę szkoda. Dlatego ebooki stanowią doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy dojeżdżają do pracy, szkoły lub na uczelnię środkami transportu publicznego.

Tłok w komunikacji miejskiej

Kiedy człowiek znajduje się w zatłoczonym autobusie, tramwaju lub pociągu i musi stać, a wokół stoją też inni ludzie, w dodatku czasami ktoś się przeciska, wyjęcie papierowego egzemplarza książki i czytanie jest mocno utrudnione. Trzeba się nagimnastykować, aby w takich warunkach przerzucić kartkę.

Rozwiązanie problemu

Inaczej jest w przypadku czytania ebooka na urządzeniu mobilnym, takim jak smartfon, tablet lub czytnik. Da się swobodnie z niego korzystać za pomocą jednej ręki. Drugą w tym czasie można się trzymać, aby nie upaść podczas gwałtownego hamowania czy na ostrym zakręcie. Na Księgarnia.PWN.pl można nabyć takie ebooki.

Poza tym, tego typu sprzęt jest znacznie mniejszy i poręczniejszy niż papierowa książka. Można go schować nawet do kieszeni i zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Bez obaw o to, że np. pozaginają się rogi na brzegach stron. W razie zaś, gdy doczyta się do końca jedną pozycję, można od razu rozpocząć lekturę kolejnej.