Edukujmy się Komiksy Komiksy – do kogo są skierowane?

Komiksy – do kogo są skierowane?

0 Comment 16:38


Komiksy to obrazkowe historie, które wcale nie są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci. Osoby z różnych grup wiekowych mogą czerpać przyjemność z ich czytania. Do kogo najczęściej są skierowane komiksy?

Dla dzieci

Komiksy dla dzieci to proste obrazkowe historyjki. Są one skierowane do dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać. Zazwyczaj są to historyjki, które w pewnym sensie mogą być alternatywą dla bajek w telewizji lub w książeczkach dla dzieci.

Dla młodzieży

To bardzo szeroki dział komiksów. Komiksy młodzieżowe opowiadają o niesamowitych przygodach superbohaterów, o nastolatkach, albo o nastolatkach, które mają supermoce i muszą stawić czoła niesamowitym wyzwaniom. To opowieści, które uczą o przyjaźni, odwadze. Często pomagają też w odkryciu swoich mocnych stron. Niektórzy nastolatkowie traktują bohaterów komiksów jako swoje autorytety.

Dla dorosłych

Warto wiedzieć, że dorośli też mogą zaczytywać się komiksami. Mogą oni sięgać po tytuły kierowane do młodzieży albo po te przygotowane specjalnie dla dorosłych. To ciekawe pozycje, które często poruszają poważne tematy. Dostępne są komiksy obyczajowe, dramaty, a nawet horrory. Każdy może znaleźć rysunkową opowieść w gatunku, który lubi najbardziej.