Edukujmy się Książki Star Wars – krótko o Sithach

Star Wars – krótko o SithachPowstałe w uniwersum Star Wars książki traktują o różnych wątkach znanych i powszechnie lubianych filmów. Jednymi z najmroczniejszych, wzbudzających największe kontrowersje postaci są Sithowie.

Mroczne siły

Sithowie, jakich znamy z ekranów, to członkowie zakonu, który posługiwał się Ciemną Stroną Mocy, warto jednak wiedzieć, że w Galaktyce istniała też rasa Sithów, która na początku nie miała wiele wspólnego ze stroną zła.

Sithowie byli rasą inteligentnych humanoidów zamieszkujących plantę Korriban. Część z osobników tej rasy nawet była czuła na Moc. To właśnie na plantę Korriban przybył Ajunta Pall, wygnany z zakonu Mistrz Jedi, który został Pierwszym Mrocznym Lordem Sithów. Sithowie w rozumieniu specyficznej grupy użytkowników Mocy powstali w wyniku połączenia praktyk Jedi oraz tubylczej magii mieszkańców Korribanu (Magii Sithów).

Wielu lordów Sithów nosiło tytuł „Darth”, tak jak znany nam Darth Vader, byli jednak tacy, którzy nie wpisali się w tę tradycję, jak np., Naga Sadow. Elementem nieodłącznie kojarzącym się z Sithami jest też zasada Dartha Bane’a mówiąca o tym, że Sithów może być tylko dwóch – uczeń oraz mistrz. Losy Sithów i ich Darthów pokazane są w traktujących o uniwersum Star Wars książkach.