Edukujmy się Książki Książki historyczne odkryją przed Tobą wiele tajemnic

Książki historyczne odkryją przed Tobą wiele tajemnic

0 Comment 08:09


Czytanie powieści historycznych pozwala naświetlić nam czasy, w jakich żyli ludzie w oddalonych od naszej epokach. Współcześni pisarze coraz częściej piszą dla nas publikacje, które uczą nas historii o wiele lepiej niż podręczniki szkolne.

Jakie są książki historyczne z fabułą?

Przede wszystkim brak w nich nudy. Dzięki talentowi pisarskiemu autorzy ubarwiają postaci historyczne. Pokazują nam co myślą, co mówią, jak postępują. Historia przedstawiona w formie opowieści z ekscytującym wątkiem czytelnik pochłania z wielką przyjemnością.

Dzięki powieściom historycznym https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Historyczna-Wojenna,2196963,k.html poznajemy nieznane dotychczas epizody z życia sławnych ludzi. Na kartach historii zapisali się nie tylko ci o chwalebnych czynach, ale także okrutnych. Ostatnio coraz więcej mamy historycznych książek o II wojnie światowej.

Dzięki współczesnym książkom historycznym poznajemy prawdę

Na światło dzienne wychodzą uczynki postaci, o których do tej pory mało kto wiedział. Taką osobą jest Irma Grese, która pracowała w obozach koncentracyjnych dla kobiet. Nazywana była „jędzą z Belsen” i „aniołem śmierci”. Była okrutną sadystką.

Miała jeszcze jeden przydomek, a mianowicie „piękna bestia” i taki tytuł nadał swej książce Alberto Vazquez-Figueroa. Zawarł w niej wstrząsające fakty o tej zbrodniarce.

Dzięki opowieści więźniarki obozu, która była seksualną niewolnicą jędzy z Belsen, pisarz mógł przedstawić czytelnikom obraz Irmy. Była to młoda dziewczyna, piękna tylko z zewnątrz. Przerażająco szpetna od środka. Po wojnie otrzymała wyrok śmierci.

Odczarowanie ZSRR na łamach książek historycznych

Rosyjscy badacze historii ZSRR znaleźli wiele nieścisłości i zakłamanie w przekazie o zasługach Związku Radzieckiego w czasie drugiej wojny światowej.

Odważnie obalił rosyjskie mity Borys Sokołow. Jak naprawdę było z działaniami rosyjskiej Armii Czerwonej, dowiemy się z książki Sokołowa pod tytułem „Straszliwe zwycięstwo”.