Edukujmy się Książki Dlaczego książki Richarda Feynmana stały się tak popularne wśród uczniów?

Dlaczego książki Richarda Feynmana stały się tak popularne wśród uczniów?Richard Feynman przez wielu ludzi uważany jest za najlepszego nauczyciela fizyki w historii. Jego książki nie bez przyczyny sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Co ciekawe czytają je nie tylko uczniowie studiów wyższych, ale też hobbiści czy uczniowie liceów i techników. Dlaczego Richard Feynman książki stały się tak sławne i co wyróżnia się je względem innych autorów? 

Filozofia Richarda Feynmana – książki, który zmieniły sposób nauki 

Richard Feynman uznawany jest za jednego z największych fizyków w dziejach. Jako twórca elektrodynamiki kwantowej otrzymał swego czasu nagrodę Nobla. Wydawałoby się zatem, że jego książki będą napisane trudnym językiem. Nic bardziej mylnego. Filozofią Feynmana było uproszczanie fizyki do jak najprostszych elementów. Nie jest sztuką przekazanie suchych faktów, ale w sposób atrakcyjny i przystępny dla ucznia.

Według Richarda Feynmana jeśli ktoś nie umie w sposób prosty przekazać wiedzy – nie rozumie do końca jej znaczenia. Jego zdaniem fizyka jest prosta w swoich założeniach, ale są ludzie, którzy próbują utrudnić jej zrozumienie. Całe życie szukał sposobu, żeby wypracować jak najprostszy sposób dotarcia do ucznia i jego sposobu rozumowania. 

Książki Richarda Feynmana jako sposób na zaliczenie studiów

Richard Feynman książki https://ksiegarnia.pwn.pl/autor/Feynman-Richard-P.,a,72581972 oparte były zazwyczaj na jego wykładach. Szczególnie popularne są serie na Caltechu, czyli Kalifornijskim Instytucie Techniki. Studenci przychodzili na jego zajęcia tak tłumnie, że zaczęło brakować krzeseł. Kult metod Feynmana rozrósł się w zasadzie na cały kraj. Stał się najlepszym sposobem studentów na zaliczenie fizyki.

Książki Feynmana znane są z tego, że przechodzą od ogółu do szczegółu. Zaczynają się od podstawowych pojęć, żeby płynnie przechodzić do kolejnych elementów. Było to spore ułatwienie dla studentów względem innych wykładowców, którzy tłumaczyli wszystko nudnym i naukowym językiem. Dzięki łatwości języka cykl wykładów czyta się niczym wciągającą lekturę, która tłumaczy zasady wszechświata nawet najbardziej nieobytemu z fizyką laikowi.