Edukujmy się Książki Podręczniki do technikum – przedmioty ogólnokształcące i zawodowe

Podręczniki do technikum – przedmioty ogólnokształcące i zawodowe

Edukacja techniczna uczy praktycznych umiejętności, które przygotowują do pracy w określonym zawodzie. Kierunki kształcenia różnią się w zależności od szkoły, ale mogą obejmować tak różne obszary jak stolarstwo, sztuka kulinarna, motoryzacja, budownictwo, spedycja czy zawody medyczne.

Kiedyś edukacja techniczna była postrzegana jedynie jako alternatywna ścieżka dla uczniów, którzy nie zamierzali iść na studia. W ciągu ostatnich lat uległo to całkowitej zmianie. Programy nauczania nie ograniczają możliwości ucznia po ukończeniu szkoły średniej. Przeciwnie – pomagają poszerzyć możliwości. Uczniowie mają możliwość wyboru, czy chcą rozpocząć karierę po szkole średniej, czy też wykorzystać zdobyte umiejętności do podjęcia pracy.

Co warto wiedzieć o podręcznikach do technikum?

Wybrałeś popularny kierunek, jak informatyka, robotyka czy ekonomia? A może chcesz zostać technikiem technologii wyrobów skórzanych albo hodowcą koni? W każdym z tych przypadków, zanim odbierzesz upragniony dyplom po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, warto pomyśleć o podręcznikach do technikum.

Lista przedmiotów nauczanych w technikum jest bardzo długa. Wiedza o kulturze, podstawy przedsiębiorczości, język polski i obcy, matematyka, historia, geografia, biologia, chemia, fizyka, wiedza o społeczeństwie – to tylko niektóre z nich. Prawdopodobnie większość nauczycieli będzie wymagała posiadania podręcznika.

Z pewnymi przedmiotami, które występują jedynie jako rozszerzone, jak historia muzyki, sztuki, filozofia czy język łaciński, zetkną się tylko nieliczni. Natomiast większość podręczników, zbiorów zadań i maturalnych kart pracy napisana jest z myślą zarówno o uczniach liceów ogólnokształcących, jak i techników. Występują w zakresie podstawowym i rozszerzonym.

Podręczniki zawodowe do technikum

Obok podręczników do przedmiotów ogólnokształcących dostępnych w księgarniach PWN występują też te do przedmiotów zawodowych. Często uczniowie zakupują je dopiero na początku roku szkolnego, po uzgodnieniu z nauczycielami. Na rynku dostępne są podręczniki do kształcenia np. w zawodzie technik usług kosmetycznych, opisujące podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce.

Na temat administrowania sieciowymi systemami operacyjnymi czy projektowania i wykonywania lokalnej sieci komputerowej dowiedzieć można się więcej z podręcznika do kształcenia w zawodzie technik informatyk. Z kolei wiedza z zakresu diagnozowania zespołów i podzespołów przyda się technikowi pojazdów samochodowych.