Edukujmy się Komiksy Komiksy science-fiction – dlaczego warto?

Komiksy science-fiction – dlaczego warto?


komiksy science fiction

Komiksy to co prawda bardzo często mocno przerysowane historie, których byśmy sobie nawet nie byli w stanie normalnie wyobrazić, ale właśnie to jest ich największym atutem. Wystarczy nawet zerknąć na te, które były czytane przez naszych dziadków czy rodziców – Bolek i Lolek czy Kajko i Kokosz. Były to przygody zupełnie wyimaginowane, ale zarazem opowiedziane w taki sposób, że potrafiło to wciągnąć na długie godziny w fotel. Jako, że komiksy przeszły sporą ewolucję od kilkudziesięciu lat, to rozwinęły się też poszczególne ich gatunki. Aby się dowiedzieć więcej o komiksach science-fiction, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Przenoszenie w świat fantazji

Komiksy science-fiction mają to do siebie, że opowiadają nam o zjawiskach czy sytuacjach, które nie są wprost z naszej planety. Nie zmienia to jednak faktu, że wydarzenia te mogą się w przyszłości zdarzać, a co gorsza, jeżeli się już pojawiają, to uważamy takich twórców za prawdziwych wizjonerów. Jest to lekko aberracyjny świat, który jednak staje się fikcją. Nie można o tym zapomnieć, że takie komiksy są często z udziałem postaci, które na pewno na ziemi nigdy nie zaistnieją. Nie zmienia to jednak faktu, że takie fantazje są czymś niespotykanym, ale poruszają fantazję nie tylko młodego człowieka.

komiksy science fiction

Otworzenie wyobraźni

Czytanie komiksów niektórym kojarzy się z byciem dziecinnym, jednak nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością. Komiksy science-fiction czytają zarówno osoby młode jak i starsze, które piastują ważne stanowiska. Czytanie nawet najbardziej wyimaginowanych treści powoduje otworzenie się na nowe bodźce, które powodują, że człowiek się rozwija, ponieważ musi sobie wyobrazić emocje bohaterów nie z tej ziemi.