Edukujmy się Pomoce edukacyjne Gry memory – wiele ważnych wzmianek

Gry memory – wiele ważnych wzmianek

0 Comment 12:12

gry memory

Nie trzeba ludziom dwa razy tłumaczyć tego, że gry memory to gry, które w znacznym stopniu poprawiają naszą pamięć lub sam proces zapamiętywania. Takie gry są dostępnymi w formie gier komputerowych i tych planszowych, a ostatnio stają się one nawet grami na typowy smartfon. Mowa tu o tym, że to połączenie elektroniki i jakiegoś rzeczywistego zadania intelektualnego, które zleca nam smartfon. Pewna część z tego typu gier jest nawet dość popularna i co równie istotne dają one tę bardzo realną frajdę. Dlatego też nie tylko same dzieci uwielbiają gry tego rodzaju, a producenci dbają o to, by kolejna generacja tego typu gier była jeszcze ciekawszą od  poprzedniej, czyli dodają im te nowsze funkcje, po to by stały się jeszcze lepszymi od tych, które mają rok lub dwa.

Czy gry memory działają?

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że gry memory poprawiają naszą pamięć, koncentrację i wpływają na tę zdolność rozwiązywania problemów logicznych. Mowa tu dokładnie o tym, że tego typu gry nie są jedynie rozrywką i nawet trzeba je traktować jako coś więcej. Tym czymś więcej jest nawet poprawianie się inteligencji, a to bardzo ważna sprawa i dlatego warto grać w te konkretne gry także wtedy gdy jesteśmy w domu sam na sam z rodzicami, bo to można potraktować jako rozrywkę, która na tę dłuższą metę wpływa na nas i na tę naszą zdolność do rozwiązywania problemów. Takowe problemy często są powiązanymi z miejscem pracy i co równie istotne takie rozwiązywanie problemów to stały element pracy wielu z nas, czyli przychodzimy do pracy, po to, by co jakiś czas walczyć z problemami i to także w tym umysłowym znaczeniu tego słowa, Najlepiej jest wtedy gdy przychodzimy do pracy wypoczęci, a problem da się zaliczyć do tych wyjątkowo prostych, ale nie zawsze tak jest i co równie istotne doświadczenia z grania często się nam przydają, bo jakaś część z nas widzi istotne podobieństwo między grą a sytuacją, która spotykamy w pracy. Podobieństwa takowe zazwyczaj dostrzegają ludzie inteligentni.

gry memory

Czy gry memory będą nadal się zmieniać?

Gry memory nie tylko muszą się zmieniać, ale też te zmiany w ich przypadku powinny dawać konkretne korzyści. Mowa tu o tym, że tego typu gra musi dawać większą frajdę w nowszej odmianie, ale też lepiej trenować pamięć. Osiągnięcie tego konkretnego celu to sprawa dość złożona, bo nad tym muszą ze sobą popracować psychologowie i twórcy gier tacy jak graficy komputerowi. Ich pomoc jest niezbędna także jeśli chodzi o gry planszowe zaliczane do tej konkretnej kategorii. One nawet obecnie sprawiają frajdę i co równie istotne nad tym efektem pracują też graficy komputerowi, a czasami nawet artyści, którzy głównie wytwarzają ilustracje do książek. Takie podejście do tworzenia tego typu gier jest niemal normą, bo gra nie tylko musi się sprzedawać, powinna być też opcją ciekawą i jednocześnie pasującą dla małych dzieci, nastolatków i dorosłych. Jednym słowem funkcja gry się liczy, ale atrakcyjność to dość złożona kwestia.

Popularność gier memory

W czasach obecnych dobrze sprzedawać może się każdy rodzaj gry memory. Mowa tu o tym, że nie ma czegoś takiego, że te komputerowe wersje są wyraźnie gorszymi od planszowych lub odwrotnie. Popularność w tego typu sprawach rzecz jasna także ma to swoje kluczowe znaczenie, ale liczy się też i to, że niektórych z nas tak jakby wychowuje się na wyższości gier planszowych lub pewnych legendach powiązanych z grami komputerowymi. Gra memory może być też czymś w rodzaju części gry na komputer lub na konsolę, czyli to pewna seria zagadek ćwiczących pamięć i logiczne myślenie w grze przygodowej.