Czy kupowanie słowników ma sens?


słowniki obcojęzyczne

Każdy kto rozpoczyna przygodę z nauką języka obcego zastanawia się z jakich pomocy korzystać. Co warto kupić, na jakie zajęcia się zapisać czy jakie szkolenia pobrać? Na kolejnym etapie kiedy posiadamy już podstawy, potrzebujemy szybkiej metody na sprawdzenie znaczenia nowych słówek. W jakiej formie najlepiej nabyć słownik? Poniżej dwie najpopularniejsze metody.

Słowniki obcojęzyczne w formie papierowej

Ogromną zaletą słownika w formie tradycyjnej jest to, że możemy mieć go zawsze przy sobie, niezależnie od dostępu do zasilania czy internetu. Niestety czas wyszukiwania potrzebnego słówka zazwyczaj jest nieco dłuższy. Do tego jeśli chcemy mieć słownik z większą ilością przekładów użycia danego zwrotu, a nie z samym tłumaczeniem, to będzie on sporej objętości. Taka książka będzie obciążeniem np. podczas wakacyjnego zwiedzania.

słownik obcojęzyczny

Aplikacje i programy

Zdecydowanie wygodniejszą formą jest ściągnięcie na telefon czy podręczny komputer aplikacji ze słownikiem obcojęzycznym. Sklepy internetowe oferują ogromną ilość różnorodnych aplikacji do tłumaczenia słów. Można wybierać z bogatej oferty zarówno tych płatnych jak i bezpłatnych. Ogromną zaletą tej formy jest możliwość sprawdzenia danego słowa w przykładowych zwrotach oraz wysłuchania wymowy. Jest to też ogromna pomoc jeśli znajdziemy się wśród osób, z którymi nie mówimy żadnym wspólnym językiem. Wtedy możemy w aplikacji przetłumaczyć a następnie odtworzyć to co chcemy przekazać.

Niezależnie od tego czy jesteśmy miłośnikami zapachu papieru czy freakami technologi istnieje na tyle różnorodna oferta słowników, że każdy znajdzie coś dla siebie!