Co zawierają książki wydawnictwa Cambridge University Press?


książki cambridge university press

Cambridge University Press to najważniejsze i najstarsze wydawnictwo na świecie. Istnieje już od przeszło 430 lat, dlatego lista pozycji w jego zbiorach naprawdę robi wrażenie. Dzięki podręcznikom wydawnictwa można swobodnie nauczyć się przykładowo języka angielskiego, choć ich tematyka bywa naprawdę różna. Dlaczego książki wydawnictwa Cambridge University Press są tak wyjątkowe? 

Jakie książki wydaje Cambridge University Press? 

Powstałe jeszcze w XVI wieku wydawnictwo skupia się w książkach na różnej tematyce. W Polsce można kupić przede wszystkim podręczniki do języka angielskiego. Dostosowane do różnego poziomu trudności pozwalają szybko opanować podstawy, jak i bardziej zaawansowanie zagadnienia. Są one nieocenione przy przygotowaniach do matury lub na specjalistycznych studiach. 

W książkach wydawnictwa Cambridge University Press (dostępnych przede wszystkim w księgarni internetowej PWN) brakuje tematów naukowych. Znajdują się też pozycje z zakresu religii, prawa albo z wiedzy specjalistycznej na tematy ścisłe. Daje to jedną z największych bibliotek naukowych w całej historii ludzkości. Dochodzą do tego wyjątkowe czasopisma, które podejmują aktualne tematy z całego świata. 

Dlaczego książki wydawnictwa są tak wyjątkowe? 

Wyjątkowość książek wydawnictwa Cambridge University Press bierze się nie tylko z ich bogatej historii. Wrażenie robią liczby, gdzie sprzedażą zajmuje się 50 biur oraz 20 000 osób ze 100 państw. Wydawnictwo działa płodnie na rynku polskim, gdzie książki rekomendowane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Trzeba wspomnieć, że Cambridge University Press jako jedyne ma prawo publikować testy egzaminacyjne Cambridge English Language w pierwotnej formie.