Edukujmy się Pomoce edukacyjne Gdzie kupić podręczniki akademickie?

Gdzie kupić podręczniki akademickie?


podręczniki akademickie grzbiety

Zakup podręczników akademickich stanowi dla studentów spore wyzwanie, bowiem nie zawsze są one dostępne w uczelnianej księgarni. Gdzie można zakupić podręczniki akademickie?

Księgarnia naukowa stacjonarna 

Jeśli książek, które potrzebne są do nauki na studiach wyższych, nie można nabyć w księgarni akademickiej, warto udać się do księgarni naukowej, w której dostępne są pozycje z różnych dziedzin. Znajdują się tam książki z zakresu nauk ścisłych, społecznych, medycznych czy humanistycznych. Zazwyczaj dostępne są od ręki, jednak czasami zachodzi konieczność sprowadzenia ich z innej filii bądź z magazynu głównego, przez co student będzie musiał poczekać kilka dni. Największy ruch w tego typu księgarniach obserwuje się na początku semestru oraz na krótko przed sesją egzaminacyjną, dlatego też warto zrobić zakupy nieco wcześniej, tak aby móc nabyć potrzebną pozycję od ręki.

podręczniki akademickie

Książki akademickie z internetu

Podręczniki akademickie można także nabyć w internecie, na przykład w księgarni online https://ksiegarnia.pwn.pl/podreczniki-akademickie. Są one dostępne przez cały rok, natomiast zamówienie zwykle realizowane jest w ciągu kilku dni roboczych, dzięki czemu książki można kupić nawet na krótko przed kolokwium czy egzaminem. Podręczniki akademickie sprzedawane są również przez studentów, którzy uczyli się z nich w poprzednich semestrach. Jako że są to książki używane, to ich stan techniczny jest różny – mogą zdarzać się egzemplarze niemal nowe, lecz czasami trafić można na książki, w których treści oznaczone są markerami czy samoprzylepnymi karteczkami.