Edukujmy się Pomoce edukacyjne Czym jest farmakognozja?

Czym jest farmakognozja?


farmakognozja książka

Farmakognozja to pojęcie, które wywodzi się z języka greckiego. Pharmakon oznacza lej, a gnosis to wiedza. To specjalistyczna dziedzina, jaka zajmuje się substancjami pochodzenia naturalnego. Są one wykorzystywane podczas tworzenia lekarstw. Najprościej rzecz ujmując, jest to zatem dział farmacji, czyli nauki o lekach. To szeroka dziedzina, jaka wymaga doświadczenia i wiedzy. Na uznanie zasługuje Farmakognozja książka, jaka przyda się specjalistom. Gdzie zakupić taką książkę? Czym wyróżnia się farmakognozja? O czym warto wiedzieć?

Farmakognozja – cechy

Okazuje się, że farmakognozja w sporej części zajmuje się substancjami roślinnego pochodzenia. Istnieją też substancje pochodzenia zwierzęcego, takie jak tran i miód. Ta dziedzina farmacji zajmuje się przede wszystkim badaniem związków chemicznych w produktach naturalnego pochodzenia. Nie bez znaczenia jest wpływ tych produktów na nasz organizm. Przedmiotem nauki są mechanizmy działania konkretnych substancji. 

farmakognozja książka

Farmakognozja książka

Książkę tego typu zakupimy z łatwością w internetowej księgarni PZWL. Farmakognozja książka jest doskonałym wyborem dla studentów, wykładowców i przyszłych specjalistów, którzy pragną zajmować się substancjami pochodzenia naturalnego. Literatura ma za zadanie dostarczyć nam masę wiedzy odnośnie farmakognozji i wszelkich zagadnień z tym związanych. Podczas zakupu książki, warto docenić łatwą dostępność i atrakcyjne ceny. Dzięki temu nauka przebiegnie szybciej i sprawniej, a my poszerzymy swoją wiedzę z zakresu farmakognozji.