Edukujmy się Pomoce edukacyjne Książki obcojęzyczne dla dzieci – dlaczego warto je czytać?

Książki obcojęzyczne dla dzieci – dlaczego warto je czytać?

0 Comment 15:18

książki obcojęzyczne dla dzieci

Książki obcojęzyczne dla dzieci to bogaty dział literatury, który oferuje pozycje w różnych językach – zarówno tych najpopularniejszych, jak i bardziej niszowych. Specjaliści są zgodni, że wprowadzanie obcego języka od najmłodszych lat niesie ze sobą wiele korzyści.

Książki obcojęzyczne dla dzieci – kiedy zacząć naukę?

Przygodę z czytaniem w obcym języku można zacząć od najmłodszych lat: w wieku przedszkolnym, a nawet wcześniej. Gdy pociecha idzie do szkoły, ma już określony zasób słów, fraz i piosenek, dlatego nie należy obawiać się, że książeczki będą za trudne. Należy tylko pamiętać o uwzględnieniu odpowiedniego poziomu. 

książki obcojęzyczne dla dzieci

Czytanie książek w języku obcym – zalety

Czytanie książek obcojęzycznych dla dzieci przynosi im wiele korzyści, przede wszystkim w kontekście edukacji językowej. W ten sposób osłuchują się z akcentem, intonacją, a także poznają określone słowa w kontekście, dzięki czemu łatwiej je zapamiętują i rozpoznają później ich znaczenie. Potrafią także lepiej kojarzyć wymowę z graficznym przedstawieniem słowa. Jest szczególnie ważne w języku angielskim, gdzie różnice między pisownią a wymową są wyraźne. Kojarzenie zdecydowanie ułatwia dalszą edukację. Oprócz kontekstu edukacyjnego znaczenie ma również czas spędzony z rodzicem. Czytanie jest również elementem rozwijającym wyobraźnię i kreatywność dziecka. Czytanie w obcym języku dodatkowo rozwija umiejętności językowe i jest atrakcyjną formą nauki dla młodszych, jak i starszych dzieci, dlatego warto ją podejmować.