Edukujmy się Książki Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie


czula przewodniczka

Czuła przewodniczka to książka napisana przez kobietę, o kobietach. Natalia De Barbaro, z zawodu psycholog, wprowadza nas do świata żeńskich ograniczeń i podpowiada, jak się z niego wydostać. Jeśli ta tematyka jest Ci bliska, to pozycja stworzona dla Ciebie.

Potulna, Męczennica, czy Królowa Śniegu?

czula przewodniczka

Autorka przedstawia kilka schematów, w które uwikłanych jest wiele kobiet. Przybierają maski, dostosowują się do otoczenia, nie pokazują prawdziwych emocji. Przypomina również o fakcie, że kobiety są w stanie bardzo dużo poświęcić dla innych, niemal całkowicie zapominając przy tym o sobie.

Kobieta często pełni rolę żony i matki, a także córki, wnuczki, przyjaciółki, siostry. Wszystkie te relacje są bardzo ważne i należy je pielęgnować. Warto jednak pamiętać, że jeśli nie mamy czasu dla siebie, nie kształcimy się i nie rozwijamy, niewiele jesteśmy w stanie zaproponować innym. A przecież kobieca  mądrość i intuicja są bardzo wartościowe i warto z nich korzystać.

Kim jestem? O czym marzę?

Te pytania zadaje sobie wiele przedstawicielek płci żeńskiej. Jak pośród natłoku obowiązków i utartych konwenansów pozwolić sobie na swobodę bycia sobą? Czuła przewodniczka doskonale poprowadzi Cię przez gąszcz ograniczeń do odnalezienia własnej życiowej drogi. Aby nią podążać, należy zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad własnym życiem.

Autorka „Czułej przewodniczki” stawia przed nami pytanie – „Dlaczego same od siebie odchodzimy?”. Często my sami jesteśmy swoim największym wrogiem. Jak pozbyć się wewnętrznego krytyka i żyć szczęśliwie? Sięgając po tę książkę, otrzymasz wskazówki. Od Ciebie zależy, czy z nich skorzystasz.