Kiedy sięgnąć po książkę z zakresu psychologii?


zimbardo psychologia kluczowe koncepcje

Książka „Psychologia. Kluczowe koncepcje” jest podzielona na kilka tomów, które pozwalają poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. To solidna dawka wiedzy psychologicznej, jaka jest podana w przyjazny i przystępny sposób. Na uznanie zasługuje nowe wydanie, jakie urozmaicono o aktualne wyniki badań i szereg nowych zagadnień. Czym cechuje się ta książka? Kiedy warto z niej skorzystać? Gdzie dokonać zakupu?

Zimbardo Psychologia kluczowe koncepcje

Podręcznik może posłużyć wielu osobom – wykładowcom, nauczycielom, studentom i entuzjastom zagadnień z zakresu psychologii. Co ciekawe, jeden z autorów, Philip Zimbardo, jest często nazywany „twarzą i głosem psychologii”. Wraz z Vivian McCann i Robertem Johnsonem stworzył on dzieło, jakie przybliża nam teorie i pojęcia psychologiczne. Struktura książki została zaplanowana tak, aby znacząco ułatwiała uczenie się materiału i zachęcała do krytycznego myślenia. Znajdziemy tutaj wiele przykładów, ćwiczeń i zadań, które pozwalają rozwinąć skrzydła w codziennym życiu. 

zimbardo psychologia kluczowe koncepcje

Przydatne informacje

W książce dotyczącej podstawowych informacji o psychologii z powodzeniem znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Autorzy sprawnie objaśniają pojęcia i tłumaczą, jak odróżnić psychologię naukową od pseudonauki. Ponadto, czytelnik dowie się, jak przebiega proces badawczy w tej dyscyplinie naukowej. Nie zapominajmy o wiedzy odnośnie budowy i funkcji układu nerwowego i rozwoju psychicznego każdego człowieka na danym etapie życia. Plusem jest to, że zakupu dokonamy z łatwością w internetowej księgarni np. tutaj