Edukujmy się Książki Jakie są obecnie najpopularniejsze gatunki książek?

Jakie są obecnie najpopularniejsze gatunki książek?

0 Comment 08:36

książki psychologiczne

Świat literatury nie przestaje się rozwijać. Mówimy o jednym z najstarszych w historii ludzkości. W rzeczywistości mówi się, że pierwsze przebłyski literatury, tak jak rozumiemy ją dzisiaj, miały miejsce w VIII wieku p.n.e. Oznacza to również, że na przestrzeni lat pojawiły się gatunki, a inne zanikły. W rzeczywistości najpopularniejsze obecnie trendy gatunkowe bardzo różnią się od tych sprzed lat. Jakie są obecnie najpopularniejsze gatunki książek?

Współczesna beletrystyka

Współczesna beletrystyka jest najpopularniejszym i najbardziej poszukiwanym gatunkiem w księgarniach. Być może jest to stosunkowo młody gatunek, ale stał się ulubieńcem odbiorców w każdym wieku. Warto nadmienić, że beletrystyka dziecięca, choć może zaliczaćsię do tej, lub kolejnej sekcji, jest całkowitą królową sprzedaży.

Osobista motywacja/ psychologia

Nie wszystkie książki muszą opowiadać historie. Książki o motywacji osobistej i książki psychologiczne zyskują na popularności między innymi dlatego, że pomagają ludziom przezwyciężyć złe czasy, lepiej radzić sobie z emocjami, stawić czoła codziennemu życiu w inny sposób, a nawet rozwinąć pewne umiejętności, których nie byliby w stanie inaczej. Prawdą jest, że w tej dziedzinie w grę wchodzą prace autobiograficzne, ponieważ istnieje wielu autorów, którzy wykorzystują oba style i łączą je w swoich pracach.

książki psychologiczne

Fantasy i science fiction

Tgatunek obejmuje w rzeczywistości wiele, wiele książek. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że rok po roku zawsze znajduje się wśród najlepiej sprzedających się książek. W tej kategorii popularne są historie fantasy, czy to średniowieczne, czy współczesne, z elementami takimi jak magia, klątwy, a nawet legendy z potężnymi fikcyjnymi akcentami. 

Kryminał i tajemnice

Thrillery policyjne, morderstwa do rozwiązania, wątki korupcji politycznej, historie z nutą grozy, ale bez skupiania się na straszeniu… Wszystko to jest znane jako kryminał i tajemnica. Gatunek ten jest również znany jako powieści kryminalne ze względu na tajemniczą atmosferę i zawiłe historie, które powodują u czytelnika godziny napięcia i intrygi.

Polecane książki? Oprócz wszystkich historii Millennium, jest też Sokół maltański, Cień wiatru, Milczący pacjent i wiele innych. Nie zabraknie ci opcji w tej dziedzinie, chociaż radzimy ocenić opcje w oparciu o kontekst historyczny, w którym osadzone są historie i trajektorię ich autorów.